no-img
JetC

شرکتهای خدمات گمرک کره ایی با سامسونگ برای ساخت بستر گمرکی(Blockchain) بلاک چین مشارکت می کنند - JetC


JetC
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

جت باکس
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

شرکتهای خدمات گمرک کره ایی با سامسونگ برای ساخت بستر گمرکی(Blockchain) بلاک چین مشارکت می کنند
zip
سپتامبر 15, 2018

شرکتهای خدمات گمرک کره ایی با سامسونگ برای ساخت بستر گمرکی(Blockchain) بلاک چین مشارکت می کنند


با توجه به یک انتشار مطبوعاتی که در 14 سپتامبر منتشر شد،سرویس گمرک کره با سامسونگ توافقنامه ای را امضا کرده است تا فن آوری بلاک چین را برای سیستم گمرکی آن اعمال کند.
سامسونگ، بخش فناوری اطلاعات سامسونگ غول الکترونیک، یک پلت فرم مبتنی بر فن آوری بلاک چین مبتنی بر (Nexledger) را توسعه خواهد داد,که برای خدمات تدارکات گمرکی استفاده می شود.(Nexledger)یک پلتفرم بلاک چین است که برای ارائه یک راه حل یکپارچه برای کسب و کارهایی که مدیریت معاملات مالی ارزی دیجیتالی و تبادل اطلاعات دارند و به دنبال کاهش هزینه های خود هستند ارائه میشود.

گزارش شده است که این محصول جدید در سازمان های فعال در عملیات صادرات قرار دارد,آنها را در به اشتراک گذاری اسناد در هر مرحله به طور منظم و امن قادر می سازد,علاوه بر شناسایی و جلوگیری استفاده از اسناد جعلی،صادرات کالا و تحویل کالا را نیز براحتی میسر میکند.

همراه با سرویس گمرک کره،چهل و هشت سازمان مختلف,از جمله آژانس های دولتی,حمل و نقل دریایی و شرکت های بیمه نیز در این توافق نامه وارد شده اند.این پلتفرم آینده اولین پروژه تدارکاتی (blockchain)که توسط سامسونگ ساخته شده نیست.در ماه ژوئن,این شرکت پلت فرم (Cello 3.0) را معرفی کرد که فناوری هوش مصنوعی (AI) و (know-how) لجستیک را دارا بود.

درماه اگوست,سامسونگ اعلام کرد,یک ابزار صدور گواهینامه بر اساس فن آوری بلاک چین برای بانک ها و یک پروژه مشترک با فدراسیون بانکهای کره به نام فن آوری(BankSign)ایجاد خواهد کرد.گزارش شده که (BankSign) مشتریان را قادر می سازد تا گواهینامه ای را که تا 3 سال معتبر است را داشته باشندکه جایگزین سیستمهای  گواهی موجود امروزی میشود که نیاز به تجدید سالیانه و ثبت نام و احراز هویت فردی نیست.

اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده نیز به دنبال استفاده از فن آوری (blockchain) برای سیستم ردیابی و حمل و نقل خود است.این سازمان در ماه آگوست اعلام کرد که یک تست زنده از سیستم را راه اندازی خواهد کرد,نتایج آن مشخص خواهد کرد که چگونه (blockchain) قادر است روند تأیید گواهیهای مبدأ را از شرکای موافقتنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی و توافقنامه تجارت آزاد آمریکای مرکزی افزایش دهد.

 

منبع:کوین تلگرافads

درباره نویسنده

افشین هاشم پور 9 نوشته در JetC دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *