no-img
JetC

نقش فن آوری بلاک چین در حفظ محیط زیست - JetC


JetC
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

جت باکس
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

نقش فن آوری بلاک چین در حفظ محیط زیست
zip
سپتامبر 18, 2018

نقش فن آوری بلاک چین در حفظ محیط زیست


در گزارش منتشر شده در 14 سپتامبر,بنیاد انجمن جهانی اقتصادی بیش از 65 مورد از موارد استفاده از بلاک چین را برای حل “فشرده ترین” چالش های زیست محیطی مشخص کرده است.

در این گزارش,با عنوان “بلوک زنجیره ای برای یک سیاره بهتر”,(WEF)مستقر در سوئیس تعداد زیادی از برنامه های کاربردی بلاک چین (Blockchain) را که می توانند برای حل چالش های اساسی محیط زیست در جهان استفاده شوند را مورد بررسی قرار داده است.

برنامه های پیشنهادی,با توجه به (WEF),می تواند اقدامات حفاظت از محیط  زیست را در چندین راه افزایش دهد,مانند مدل های مالی جدید برای نتایج محیط زیست,تحقق ارزش های غیر مالی و سرمایه طبیعی,معرفی سیستم های کارآمد و پاکسازی غیرمتمرکز و غیره.

علاوه بر پتانسیل بهبود فرآیندهای موجود,این گزارش همچنین با اشاره به امکان معرفی راه حل های کاملا جدیدی از بلاک چین ها,به اصطلاح “تغییرات بارزی” را انتظار می رود که به طور کامل راه حل مسائل مربوط به محیط زیست را مدیریت کند.

بر اساس این گزارش,گام مهم بعدی در معرفی برنامه های بلاک چین (Blockchain) برای حفاظت از محیط زیست، ایجاد یک اکوسیستم “مسئول” و “جهانی” بلاک چین,به عنوان مخالفت با بودجه خاص و پروژه های جداگانه راه اندازی میشود.

در نتیجه,(WEF) همچنین مشکل استفاده بیش از حد از سیستم بلاک چینی را که ناشی از تبلیغات اینترنتی در سراسر صنعت است، مشخص کرده است.

برای حل این مسئله,این سازمان پیشنهاد کرده است که سه سوال مهم را به عنوان نقطه شروع برای ابتکارات مرتبط با بلاک چین مطرح کند: 1) تکنولوژی میتواند یک مشکل خاص را حل کند, 2) می تواند خطرات ناشی از عواقب ناخواسته را مدیریت کند, 3) و اینکه آیا یک اکوسیستم عملکرد ذینفعان در دسترس است.

در 13 سپتامبر,(WEF) یک گزارش مشترک منتشر کرده است که برآورد کرده است که فناوری پراکنده (DLT) می تواند طی یک دهه آینده حجم تجارت جهانی را 1 تریلیون دلار افزایش دهد.این گزارش همچنین استدلال کرد که پذیرش تکنولوژی توسط دولت های بزرگ,از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا، “اجتناب ناپذیر است.

 

منبع:کوین تلگرافads

درباره نویسنده

افشین هاشم پور 9 نوشته در JetC دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *